23 Ocak 2010 Cumartesi

4X4lük İletişim / 2 TL


Farklı karakterler olarak hepimizin hayatında "mutluluk" büyük ölçüde kendimizle ve diğer insanlarla "iyi ilişkiler kurabilme yeteneğimize" bağlıdır. Arkadaşlar eşler siyasiler veya bir firmada çalışanlar arasındaki sürtüşmeler; kişilerin karakterlerinin farklı olmasından kaynaklanmaktadır.
-
Türkiye 'nin en çok okunan kişisel gelişim yazarlarından Oğuz Saygın da bu eserinde kişileri; "Sarı karakterliler"
"Kırmızı karakterliler"
"Mavi karakterliler"
"Yeşil karakterliler"
olarak gruplandırıyor. Her bir renkteki karakterin temel özelliklerini renklerin baskın özelliklerini diğer renklerle karışımlarını üstün yönlerini zayıf taraflarını ve iletişimde dikkat etmesi gereken yönleri tek tek ele alıyor. Bu renkteki karakterlerin birbirleriyle olan iletişimlerinde dikkat edeceği temel noktalara değiniyor. İletişimin etkili olması için her bir renge hayati önerilerde bulunuyor.
-
Türk siyasi hayatına damgasını vuran siyasilerden medya dünyasının renkli simalarından seminerlerinden ve birebir danışmanlık yaptığı kişilerin hayatından ilginç yaşanmış örneklerle ele aldığı konular; 7 'den 77 'ye herkesin hayatında yeni değişimlere kapı aralayacak türden… Eserde de vurgulandığı gibi; farklılıkları aleyhimize değil lehimize çevirmek ise hepimizin elinde…
-
Kitap sıfırdır.
-
Yazar: Oğuz Saygın
Yayınevi: Hayat Yayınları
Sayfa sayısı: 234
Piyasadaki satış fiyatı: 5 TL (Piyasada şu an baskısı yok)
Sahaftan da ucuz fiyatı: 2 TL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder